Pasaules dūlu nedēļa

Šī nedēļa (no 22. līdz 28. martam) daudzviet tiek atzīmēta kā Pasaules dūlu nedēļa. To atzīmējot, vairāk nekā 150 reizes tiks rādīta jaunā dokumentālā filma “DOULA!”.  Filmā redzamas trīs dzemdības ar dūlas atbalstu  – divas ūdensdzemdības mājās un vienas dzemdības, kas beidzas ar neplānotu ķeizargriezienu. Parādīts arī pecdzemdību dūlas darbs, atbalstot jaunos vecākus.

Kā raksta filmas režisore un autore Tonija Harmena:

Pēc tam, kad pieredzēju, kāda ir atšķirība, saņemot dūlas atbalstu, es vēlējos, lai to varētu saņemt visi topošie vecāki. Tagad man ir misija – palielināt sabiedrības informētību par dūlām visā pasaulē. Manuprāt, vienādojums ir vienkāršs: vairāk cilvēku uzzina par dūlām = vairāk cilvēku nolīgst dūlas = vairāk  labāku dzemdību = vairāk bērniem ir labāks dzīves sākums = pasaule kļūst labāka!”

Ja esat Apvienotajā Karalistē, ASV, Kanādā, Somijā, Austrālijā, Singapūrā, Malaizijā vai jebkurā citā no šīm vietām – aizejiet uz kino.

Ja esat tepat Latvijā – Dūlu (div)nedēļa notiks no 16. – 28. aprīlim. Latvijas Dūlu apvienības mājas lapā pieejams pasākumu saraksts. Tomēr dūlu pasākumi nebeigsies ar dūlu nedēļu – 12. maijā dūlas dosies uz Liepāju, lai interesentiem pastāstītu par savu darbu.

 

Iepriekšējā ziņa
Komentēt

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: