Sertificētas mājdzemdību vecmātes

Ārpusstacionāra dzemdības praktizējošās – sertifcētās vecmātes Latvijā

Plānotas ārpusstacionāra dzemdības Latvijā pieņem vecmātes profesiju ieguvušas vecmātes pēc medicīnas studijām. Papildus tās ieguvušas Brīvi strādājošas vecmātes sertifikātu. Šobrīd Latvijā tādas ir septiņas, bet ir arī vairākas mājdzemdību vecmātes apmācībā, kuras praktizē kopā ar kādu jau sertificēto ārpusstacionāra vecmāti, bet pagaidām nedrīkst pieņemt mājdzemdības patstāvīgi.

 

iveta bIveta Bērziņa

Dzirkstošs dzīvesprieks, neizsīkstošs optimisms un ticība labajam raksturo Ivetu kā cilvēku. Šķiet, ka dzīves mutuļojošā enerģija kūsā visā viņas būtībā. Iekšēji Iveta dziļi analizē un cenšas pamatīgi izprast dzīves doto skolu, tādēļ arī iekšējie pārdzīvojumi nesuši sev līdzi Ivetas personības briedumu.

Kā profesionālis Iveta paliek uzticīga savām vērtībām – viegli un gaiši viņa atrod kontaktu ar cilvēkiem, ar optimismu palīdz risināt sasāpējušās situācijas, savu profesionālismu paužot klusi un neuzbāzīgi. Viņas psihologa izglītība palīdz problēmās meklēt to patiesos cēloņus un paraudzīties uz dzīvi no augstāka skatu punkta.

Konsultācijas pieņem:  Ģimenes veselības centrā “Stārķa Ligzda”

Tālrunis: +371 67283921 vai +371 29562737, e-pasts: iveta.berzina@gmail.com

 

Atsauksmes:

 • Lieliska vecmāte! Enerģiska. Manās dzemdībās viņa tika izsaukta kā papildspēks otrai vecmātei. Ļoti labi tika galā ar problēmsituāciju.
 • Mums mājdzemdībās bija Iveta. Tieša, praktiska..tāda sajūta, ka aizsietām acīm varētu izdarīt savu darāmo.  Man bija pārliecinoša drošības sajūta ar viņu. Laikam jau to var saukt par profesionalitāti visprecīzāk. Un ar labu humoru, tas man arī ļoti patika  Bet reizē sirsnīga. Vienkārša. Man patika tā sajūta, ka mums nav viens ciemiņš mājās, kuram viss jāparāda, par kuru jāparūpējas, jāpiedāvā, bet, ka viņa visu pati atrada, ja galds bija nokrāmēts un viņai vajadzēja rakstīt papīrus, pati nokrāmēja, un darīja to tā, ka man nepalika neērtības sajūta.  Varēju viņai droši zvanīt, cik man vajadzēja, pēc dzemdībām brauca tik reizes, cik vajadzēja nevis tik, cik līgumā ierakstīts. Viņa ir profesionāla, tur nav divu domu.
 • Ļoti profesionāla. Mani pārsteidza tas, ka viņa ļoti labi tika galā ar situāciju, ka bebītis pirms izstumšanas bija sagriezies. Slimnīcā šādā situācijā, visticamāk, dzemdības sāktu stimulēt, bet Iveta bebīti iegrozīja pareizā pozīcijā ar rebozo lakata palīdzību. Man brīžiem viņas tiešums traucēja, bet brīžiem bija tieši laikā, lai “iedarbinātu” vajadzīgos hormonus bēbīša izstumšanai. Domāju, ka nākamajās dzemdībās atkal izvēlētos Ivetu.
 • Vislabākās atsauksmes no mums! Ja vēl kādreiz vajadzēs, tad tikai ar Ivetu!
 • Iveta palīdzēja sagaidīt otro meitiņu. Ar rebozo lakatu un homeopātiju paveica to, ko slimnīcā droši vien darītu oksitocīns. Padarīja manas mājdzemdības par neaizmirstamu piedzīvojumu, kas nu jau kļuvis par leģendu, ko stāstīšu gan jau mazbērniem. Humors un dzīvesprieks, manurpāt, ir Ivetas īpašās lietas, jo to, cik viņa profesionāli strādāja katru dzemdību minūti tobrīd nemaz nemanīju – ļāvos notikumam un uzticējos viņai pilnībā!
 • Mana Vecmāte 3 bērniem! Sirds gudra sieviete. Varu teikt tikai to labāko.
 • Ļoti laba, sirsnīga, jautra, ļoti profesionāla. No viņas izstaro vieglums. Pilnībā jutos drošās rokās.

 

BruvereRudīte Brūvere

No Rudītes staro miers un pārliecība. Dzīves gudrība un izaudzināto astoņu pašas un viena audžu bērna pieredze dod viņas vecmātes darbam īpašu pamatīgumu. Savu vecmātes izglītību Rudīte ir ieguvusi Vācijā un šobrīd jau vairāk kā desmit gadus dalās savās zināšanās ar Latvijas topošajām un jaunajām ģimenēm. Dzemdības pieņem ne tikai mājās, bet arī biedrības Ģimenes Šūpulis mājās “Jaunpalejas”, Vidzemē.

Konsultācijas pieņem:  Ģimenes veselības centrā “Stārķa Ligzda” un Ģimenes Šūpuļa telpās “Jaunpalejas”, Vidzemē

Tālrunis: +371 67283921 vai +37129119593, e-pasts: rudite.bruvere@gmail.com

 

Atsauksmes:

 • Brīnišķīga pieredze, ko novēlu piedzīvot ikvienai sievietei. Rudīte ir vislabākā vecmāte, kādu varēju vēlēties.
 • Mans gadījums nav standarta, jo par dzemdībām mājās nāca apskaidrība – 36.nedēļā, pēkšņi, bet ļoti stipra. Pirms tam bija versija par alternatīvu, skaidrs bija, ka noteikti ne stacionārā. Bet nejaušs raksts pilnīgi100 procentīgi noteica izvēli. Sākotnēji pat vecmāte šaubījās, vai piekrist, jo bija jau 36.nedēļa…  tas nav piemērs citām. Bet esmu neizsakāmi pateicīga, ka Rudīte piekrita un paļāvās manai pēkšņajai vajadzībai – tas ļāva realizēt ideālāko no dzemdību variantiem – mājdzemdības ūdenī.
 • Dzemdības bija plānotas mājās, bet radības notika ātrās palīdzības mašīnā, jo dzemdības bija ļoti straujas un vecmāte nepaspēja ierasties. Bet – mūsu vecmāte Rudīte Brūvere visu laiku “turēja roku uz pulsa” pa telefonu. Ātrā palīdzība tika izsaukta, jo nebijām droši, ka plīsumi dzemdībās būs tik mazi, lai varētu sagaidīt vecmāti.
  Pateicoties mājdzemdību plānošanai zināju visu, kas ar mani notiek. Biju droša, jo zināju, lasīju, jutu!
 • Milzīgs paldies vecmātei Rudītei Brūverei !
 • Burvīga pieredze! Varētu uzrakstīt grāmatu! Paldies vecmātēm Dinai Ceplei un Brūverei par ši pieredzi!

 

dinaDina Ceple

Dinas īpašais talants ir atraisīt cilvēkos spēju ieklausīties sevī, sajust sava ķermeņa un topošā mazuļa vajadzības. Sastopot Dinu, Jūs sastapsiet arī pārliecību, ka katrā cilvēkā mīt neierobežoti atveseļošanās un sakārtošanās resursi, tādēļ Jums nekas nav neiespējams! Dina palīdzēs atrast kontaktu ar Jūsu mazuli, lai gaidīšanas un radību laikā Jūs justu un darbotos saskanīgi. Dinu raksturo plašas un dziļas zināšanas, prasme tās lieliski pasniegt un radīt Jūsos iekšēju mieru.

Intervija ar Dinu Cepli

Konsultācijas pieņem: Ģimenes veselības centrā “Stārķa Ligzda”

Tālrunis: +371 67283921 vai +371 28363434, e-pasts: starkaligzda@inbox.lv

Atsauksmes:

 • Ņemot vērā iepriekšējās divas dzemdības Dzemdību namā – tad tur nav pat ko salīdzināt ar mājdzemdībām. Tas bija tik dabiski un feini. Pašreiz pat liekas, ka viegli un tas viss pateicoties Dinai.
 • Burvīga pieredze! Varētu uzrakstīt grāmatu! Paldies vecmātēm Dinai Ceplei un Brūverei par šo mājdzemdību pieredzi!
 • Paldies ārstei- vecmātei Dinai Ceplei un vecmātei Aivai Ziedmanei par meitiņas brīnišķīgo piedzimšanu mājās – mīlestības pilnā, draudzīgā, dabīgā atmosfērā un vidē! Divu meitu mamma Ilze.
 • Dina palīdzēja man piedzimt kā mammai, iedvesmoja, iedrošināja un sarāja, kad vajadzīgs. Tiku galā ar sevi, pārspēju sevi neticamā veidā un piedzīvoju divas burvīgas mājdzemdības. Tik dziedinoša, mīļa un jauka pieredze.
 • Tā kā mani pirms dzemdībām un pēc dzemdībām aprūpēja Dina, varu teikt, ka mani viss apmierināja – galvenokārt jau svarīga ir tieši attieksme, un man tā patika! Esmu pateicīga Dinai, ka palīdzēja man noskaņoties, sagatavoties dzemdībām, glāba manu dzīvību pēc dzemdībām stiprās asiņošanas dēļ, kaut gan tas nelikās nekas traks, jo pilnībā uzticējos viņai, nebija bail!
 • Biju priecīga, ka tas izdevās mājās.. ka tajā pašā dienā bijām mājās.. ka vīriņš pēc tam aizgāja taisīt brokastis.. mēs tikmēr ar mazo meitiņu bijām kopā. Ka viss tas notika tur, kur mēs jūtamies labi. Viss bija tik ideāli! Nākošās dzemdības arī.. viennozīmīgi vēlos tikai mājās un kopā ar vīru un Dinu!!!
 • Šobrīd pēc dzmdībām vislabāk atmiņā palikuši Dinas vārdi izstumšanas fāzē: “tev vēl ir tik daudz vietas, tev vēl ir tik daudz vietas!” – tas man laikam palīdzēja to visu paveikt tieši 3min bez plīsumiem.

 

Māra Grieze

Kā mirdzošs saules stars ir vecmāte Māra Grieze- vienmēr jautra, atraisīta, iejūtīga un

KZ_2016_08-12sirdsgudra. Savas vecmātes darba pirmssākumos Māra strādāja Rīgas dzemdību namā, kļūstot par dabisku dzemdību saliņu stacionāra dzemdību

pasaulē. Kopš 2014. gada Māra ir pievienojusies mājdzemdību vecmāšu pulkam, audzina jaunās vecmātes un joprojām piedāvā dabisku dzemdību iespēju Siguldas slimnīcā.

Konsultācijas pieņem:  Ģimenes veselības centrā “Stārķa Ligzda”

Tālrunis: +371 67283921 vai +371 29282149, e-pasts: maruzhina@gmail.com

 

Atsauksmes:

 • Nesen laidu pasaulē savu mazo princesīti,par vecmāti izvēlējāmies Māru-īsts Eņģelis. Joprojām sazvanamies un sarakstamies dažādos jautājumos.Iesaku.
 • Māra ir lieliska, un tām, kuras dzemdē stacionàrā, bet grib màjdzemdību vecmāti, iesaku Māru!!!
 • Ari mans engelis bija Mara  varetu dzemdēt un dzemdēt.
 • Nesen laidu pasaulē savu mazo princesīti,par vecmāti izvēlējāmies Māru-īsts Eņģelis. Joprojām sazvanamies un sarakstamies dažādos jautājumos. Iesaku.
 • Ari mans engelis bija Mara 🙂 varētu dzemdet un dzemdet 🙂

 

Aija Mikova

Aija ir pieredzes bagāta vecmāte, kam patīk pieņemt radības ūdenī. Aija mīl savu darbu201305027910164 un veic to jau 38 gadus. Viņas pieņemto bērniņu skaits ir 6000, no tiem vairāk kā 2000 ir nākuši pasaulē dzemdībās ūdenī. Aija: “Mana drošības apziņa ir manas pašas kvalitātes rādītājs. Personīgi pati strādāju katra cilvēka individuālajā vērtību sistēmā.” Aija pieņem apmācībā vecmātes. Dzemdības pieņem ne tikai mājās, bet arī dzemdībumājā Harmonija, SIA Vidzemes slimnīcā, SIA Siguldas slimnīcā.

Konsultācijas pieņem: Rīgā  Tērbatas ielā 36 un dzemdībumājā Harmonija

Tālrunis: +371 29446911, e-pasts: aija@dzemdibasudeni.lv

 Atsauksmes:

 •  36. nedēļās devāmies aplūkot „Harmoniju”. Jau ierodoties mani pārņēma ļoti patīkama sajūta. Satiku Aiju un sapratu, ka šai sievietei es sevi noteikti varu uzticēt dzemdību laikā. Harmonijā pavadītais laiks ir neizmirstams un tā dziedinošā pieredze, ko šeit guvām ir vārdos neietērpjama. Ar vīru nospriedām, ka mums ir īsts ceļojums – medusmēnesis. Atlika vien iedomāties, ka aiz aizkariem ir Alpi vai okeāns un, šķita, ka esam ārzemēs. Mēs jau varējām doties mājās sestdien, bet, negribējām un palikām līdz svētdienai. Gribējām izbaudīt, jo zinājām, ka mājās sāksies „reālā” dzīve. Arī Aijas attieksme bija pasakaina, ļoti neuzbāzīga, bet tieši laikā. Atceroties šīs dzemdības, acīs sariešas asaras, tikai šoreiz tās ir neaprakstāma prieka un laimes asaras. Ja šādas būtu visas dzemdības es varētu dzemdēt visu laiku.

 

 AstrideAstrīda Millere

Viena no pirmajām un pieredzes bagātākajām vecmātēm Latvijā, kas specializējas tieši dzemdību pieņemšanā mājās. Jauka, dzīvespriecīga būtne. Astrīda ir atvērta visam jaunajam, viņu raksturo plūstošs un zinātkārs dzīves redzējums. Dzemdības pieņem ne tikai mājās, bet arī Radību mājā Harmonija

Konsultācijas pieņem: Ģimenes veselības centrā “Stārķa Ligzda”, Astrīdas Milleres vecmātes privātpraksē un  Radību mājā Harmonija

Tālrunis: +371 29251900, e-pasts: astrida.millere@gmail.com

 Atsauksmes:

 • Mājdzemdības bija brīniškīgas. Paldies vecmātei Astrīdai Millerei!
 • Ieraugot 2 svītriņas testā es jau zināju- ja nebūs nozīmēts ķeizers dzemdēšu mājās. To dienu ļoti labi atceros- 2 svītriņas un patiesībā ļoti žēl, cik ātri gan laiks paskrēja. Tā nu 05/07 skaistās mājdzemdībās ar Astrīda Millere palīdzību un atbalstu piedzima dēliņš. Dzemdību pieredze stimulētas dzemdības un mājdzemdības tur nav pat ko salīdzināt. Astrīda bija nemanāma un īstajā brīdī parādījās. Protams, ceru arī nākošā reize būs tik pat skaista un dzemdības būs mājās. Paldies!

 

aivaAiva Zeidmane

Smaki trauslajā vecmātē Aivā mīt sīksts un nenogurdināms kurzemnieces gars. Zemes pamatīgums un visu lietu dabisko norišu kārtība ir viņas pasaules uztveres pamatā. Viņas vārdi, lai uzmundrinātu dzemdētāju, ir patiesi un tieši- skaidri un veldzējoši kā avota ūdens. Aiva dzīvo Ventspils pusē un nodrošina mājdzemdību pieejamību Kurzemes puses māmiņām.

 Konsultācijas pieņem:  Ģimenes veselības centrā “Stārķa Ligzda”

Telefons: +371 67283921 vai +371 28363434, e-pasts: starkaligzda@inbox.lv

 Atsauksmes:

 • Vislabākā pieredze, piekrītu, ka viņa ir brīnišķīga un spēj būt gandrīz nemanāma, lieliski sajūt mammu, kas laiž pasaulē bērniņu. Un viņai ir īpašas rokas, vēršanās laikā ļoti patika masāža uz punktiem krustu rajonā.
 • Divu meitu mamma Ilze saka Paldies ārstei- vecmātei Dina Ceplei un vecmātei Aivai Zeidmanei par meitiņas brīnišķīgo piedzimšanu mājās – mīlestības pilnā, draudzīgā, dabīgā atmosfērā un vidē!
 • Man bija Dina un Māra kā otrā, bet tā kā viņai bija nakts dežūra tobrīd, atbrauca Aiva.  Ar Aivu nebiju iepazinusies toreiz, bet viņa bija brīnišķīga un tikai pēc tam uzzināju, ka sēdējusi pacietīgi un superklusi uz grīdas pie vannasistabas durvīm un “pieskatījusi” mani.
 • Aiva dzemdībās bija burvīga – klusa, mierīga, mazrunīga, zināja īstos brīžus, īstos vārdus.

Ilze Neimane

» Sertificēta vecmāte
» Darba pieredze vairāk kā 10 gadi
» Sertificēta krūts zīdīšanas speciāliste
» Sertificēta krīzes grūtniecības atbalsta persona

Konsultācijas pieņem: klīnikā”Ģimenes sirds” Gāles ielā 27, Siguldā
Tālrunis 29226968
e-pasts info@gimenessirds.lv, mājas lapas adrese: http://www.gimenessirds.lv

 

 

 

Baiba Stikute

» Sertificēta vecmāte
» Sertificēta zīdīšanas konsultante
» Sertifikāts par apmācību kursu „Psiholoģija grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību aprūpē” pabeigšanu (96 stundas)
» Auglības atpazīšanas metožu instruktora sertifikāts
» Bilingsa ovulācijas metodes skolotāju programmas sertifikāts
» Dzemdību dūlas sertifikāts
» Praktizē mājdzemdības

Konsultācijas pieņem: klīnikā”Ģimenes sirds” Gāles ielā 27, Siguldā
Tālrunis 29226968
e-pasts info@gimenessirds.lv, mājas lapas adrese: http://www.gimenessirds.lv

Elvīra Jansone

Elvīra_Jansone

Psiholoģe, zīdīšanas konsultante, pirmsdzemdību sagatavošanas grupu vadītāja, jauno vecāku atbalsta grupas konsultante. Divu bērnu māte. Dūlošanas konsultācijas sniedz krievu valodā. Vairāk nekā 10 gadus gatavo pārus dabīgām un harmoniskām dzemdībām. Iedvesmo, palīdz grūtniecības laikā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā. vecāku atbalsta grupas KKM biedrības organizatore (www.kkm.lv)

Es esmu dūla. Un vēl laimīga sieviete, mīloša sieva, māte diviem foršiem bērniem. Man ir daudz interešu, plānu un sasniegumu. Pateicoties savai iedvesmojošai dzemdību pieredzei, es savā profesionālajā darbībā tiecos uz to, lai arī citām sievietēm viņu grūtniecība, dzemdības un mātišķums kļūtu par patīkamu, piepildošu ar spēku un enerģiju posmu. Mans šodienas piedāvājums – sagatavošana dzemdībām, konsultācijas topošajām māmiņām un māmiņām ar bērniem, relaksācijas seansi un pēcdzemdību ietīšanās (maigas atjaunojošas tehnikas pēc grūtniecības un dzemdībām). Un, protams, atbalsts dzemdībās. Es ienesu dzemdībās mieru, pārliecību, atvērtu sirdi, un maigas rūpes.

Tālrunis: +371 29625677, e-pasts: elvira@doula.lvwww.doula.lv

Atsauksmes:

 • Kā arī jaukā Elvīra Jansone, naktī kad dzima mūsu dēliņš Harmonijā dzima vēl divi puisīši un tam visam pa vidu divas mierīgas vecmātes!

Mājdzemdību vecmātes apmācībā

Mājdzemdību vecmātes apmācībā asistē mājdzemdībās sertificētas mājdzemdību vecmātes pavadībā. Šis ir pēdējais noslēdzošais posms, pirms vecmātes pašas var saņemt sertifikātu un vadīt mājdzemdības patstāvīgi.

Līga Giniborga

Praktizējoša dūla, vecmāte, zīdīšanas konsultante, PEP mamma apmācībā, rebozo lakatu masāžas praktizētāja Latvijā kā arī bloga KZ_2016_08-22paradizesdarzs.blogspot.com autore.
“Es ticu, ka ikviens cilvēks ir unikāls ar dievišķo sākotni, atmiņām, savu uzkrāto pieredzi, intuīciju un iekšējo spēku. Mēs nākam uz Zemes piedzīvot mirkļus, kas katram ir sava mācību stunda.
Pati esmu pieredzējusi gan stimulētas dzemdības slimnīcā, gan dabīgas radības mājās.  Otrajās dzemdībās manī valdīja miers, harmonija, mīlestība un labsajūta. Abas pieredzes ir īpašas – bez pirmās es šobrīd nebūtu tā, kas esmu, bez otrās es nezinātu, ka dzemdības var būt pozitīvas, skaistas un pat baudāmas. Šī otrā, pozitīvā pieredze joprojām ir mans īpašais resurss, pie kura atgriežos savās atmiņās smelties spēku, mieru un harmoniju. Tas bija tik īpaši, ka uzdrīkstos to novēlēt katrai no mums un jau pirmajās dzemdībās. Man ir svarīgi, ja sieviete gūst pozitīvu radību pieredzi arī tad, ja viss nerit tā, kā vēlamies.  Celt sievietes pašapziņu un pārliecību par saviem spēkiem ir tas, ko es varu.
Dūlu apmācības ir pabeigtas un joprojām sevi profesionāli pilnveidoju, šobrīd mācos arī par Pep mammu, daudz lasu, vadu nodarbības mammām un tētiem gaidībās un mammām pēc dzemdībām. Strādāju gan kā pirmsdzemdību, gan dzemdību un pēcdzemdību dūla. Pirmsdzemdību tikšanās ir īpašas. Tajās notiek brīnumainas pārvērtības – mazinās satraukums, neziņa, atrodas individuālie resursi, pieaug teorētiskās zināšanas, miers un pārliecība pār saviem spēkiem. Esmu atbalstījusi vientuļās māmiņas, jaunos vecākus dzemdībās, priekšlaicīgās dzemdībās un ķeizargriezienā Rīgas Dzemdību namā, Stradiņos, Madonā, Siguldā un mājdzemdībās. Dodos arī vizītēs uz mājām pēc dzemdībām, kur ierādu jaundzimušā zīdīšanas un turēšanas pozas, vannošanu, ģērbšanu, masāžu un nēsāšanu lakatā. Konsultēju un sniedzu atbalstu krūts zīdīšanā. Veicu Rebozo aizvēršanas masāžu un pēcdzemdību vēdera masāžu mātei.”

Konsultācijas pieņem: Ģimenes veselības centrā “Stārķa Ligzda”, kur vada arī nodarbības, kā arī Stārķa  grupiņā, Vīlandes ielā 9.

Tālrunis: +371 26200035, e-pasts: liga.giniborga@gmail.com

 

Atsauksmes:

 • Ir cilvēki, kas palīdz citiem tikai ar to, ka atrodas uz šīs planētas. Un ir cilvēki, kas vienmēr cenšas palīdzēt citiem… Līgā ir  abas šīs īpašības…
 • Pārelpojot sāpes, Līga glāstīja manu muguru, masēja krustus. Tos tāāāā lauza. Pirmo reizi! Un vienīgais atvieglojums bija Līgas rokas. Mēs gandrīz nesarunājāmies, vismaz man tā šķiet. Viņa bija klusa mana ēnaLīdzās esoša. Mans drošības spilvens, mans mūris. Viņa daudz smaidīja, klusībā lūdzās, stutēja, glāstīja, mierināja, iedrošināja, slavēja, čubināja. Es paslēpu galvu Līgas azotē. Drošībā. Tuvāk sirdij. Un dzemdēju meitu. Un piedzimu pati par mammu gādīgas un mīlošas mammas Līgas rokās.
 • Gaidot savu otro dēliņu jau noskaņojos uz atkārtotu ķeizargriezienu, tomēr, nolēmu „drošības pēc” pagatavoties arī iespējamām dabīgām dzemdībām. Tā nu es nokļuvu pie dūlas Līgas Giniborgas. Dzirdēju, ka viņa vada vingrošanu māmiņām gaidībās, kā arī izglīto par gaidību un radību jautājumiem. Un – ar prieku atklāju, ka šīs nodarbības ir kā radītas tieši man! Pārsteidza un piesaistīja Līgas miers un jūtamais sirds siltums. Tai pašā laikā bija jaušams lielisks zināšanu, noteiktības un tādas kā stingrības apvienojums. Un tā, kādu rītu es atklāju, ka vairāk nedomāju par dabīgām dzemdībām ar bailēm, bet drīzāk ar tādu kā interesi, gandrīz kā izaicinājumu, kā es pati varētu vadīt savu dzemdību procesu. Līgas mudināta un iedvesmojusies no viņas ieteiktās grāmatas „Piedzimt bez vardarbības” uzrakstīju dzemdību plānu, bagātinot to ar iedvesmojošiem citātiem un zīmējumiem. Tā tapa mans „noslēpumainais sievietes dārzs”.
 • Līgu Giniborgu par dūlu izvēlējos tāpēc, ka viņa pēc sava rakstura ir mierīga, labsirdīga, zinoša un  kad vajag, stingra. Ir kompetenta – pārzina daudzus jautājumus par grūtniecības norisi, dzemdībām, pēcdzemdību periodu, bērna barošanu, ar viņu var sirsnīgi un atklāti izrunāties par visādiem jautājumiem un manās dzemdībās viņa bija liels atbalsts gan morāli, gan fiziski un garīgi.

 

Liene DraugaLieneDrauga

Sertificēta vecmāte, dūla apmācībā, zīdīšanas konsultante.

Es jau piecu sešu gadu vecumā sapratu, ka neko citu kā pieņemt bērniņus es nevēlos. Tobrīd es pat vēl nezināju, kas tā tāda vecmāte īsti ir un vēl mazāk – kā rodas un piedzimst bērni. Es teiktu – kāds Augstāks spēks man deva šo sajūtu. Es mīlu savu darbu, tas ir mans sirdsdarbs, misija. Vecmātes un dūlas darbā ir daudz pozitīvu un iedvesmojošu emociju, kuras ir kā atgriezeniskā saite starp māmiņu, viņu ģimenēm un vecmāti, dūlu. Esmu ieguvusi plašāku redzeslauku vecmātībā un dūlošanā. Šīs abas jomas nevar nodalīt, jo bieži manā vecmātes praksē noder dūlu kursos iegūtās zināšanas, un otrādi. Man katras dzemdības ir spilgts notikums un katrās radībās es atklāju un iemācos ko jaunu. Viss nenotiek kā pēc grāmatas, ir jāmāk rīkoties konkrētajā situācijā. Ceru, ka tā tas arī paliks visu mūžu, jo šajā profesijā rutīnai nav vietas – nedrīkst uz radībām lūkoties kā uz kaut ko pašsaprotamu. Nav svarīgi, vai šīs dzemdības konkrētajai ģimenei ir pirmās, otrās vai trešās, mūsu uzdevums ir palīdzēt tās veidot īpašām, labām, siltām atmiņām bagātas.

Bērni ir mana mīlestība un prieks, viņi mani uzrunā un iedvesmo. Ar lielu prieku un pagodinājumu uzņemos dūlas lomu māmiņas gaidībās, kā arī dzemdībās un pēcdzemdību periodā. Kopā mēs meklēsim un atradīsim atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Palīdzēšu krūts zīdīšanas jautājumos, praktiski apmācīšu jaunos vecākus zīdaiņa aprūpē, atbildēšu uz visiem neskaidrajiem jautājumiem, kā arī palīdzēšu izstrādāt dzemdību plānu, atrast labākās dzemdību pozas kontrakciju sāpju atvieglošanai, veikšu masāžu, uzmundrināšu.

 

Tālrunis: +371 26188424, e-pasts: lienecerina@inbox.lvwww.lienecerina.lv

Atsauksmes:

 • Paldies,Lienei, vislielākais! Mana meitiņa piedzima tieši viņas rokās un esmu bezgala laimīga par to, jo pagaidām pirmo un vienīgo dzemdību pieredze man ir atstājusi vislabākās atmiņas!
 • Liels paldies Lienei, ka bija klāt tik nozīmīgā dienā un palīdzēja mums un mūsu mazajam Kārlītim uzsākt pavisam jaunu dzīves posmu 🙂 No sirds iesaku topošajām māmiņām Lieni – kā atbalstu, padomdevēju un vienkārši labu cilvēku sev blakus šajā skaistājā brīdī!
 • Ar Lieni iepazinos Rīgas Dzemdību namā, kad ap pulkstens 3 naktī iestājos, lai laistu pasaulē savu otro bērniņu. Visu grūtniecības laiku atmiņā man bija pirmās dzemdības, kuras atceros kā nenormālu sāpju maratonu, kā briesmīgu pārdzīvojumu. Tik tiešām, pēc pirmajām dzemdībām nevarēju vēl ilgi saņemties otram bērniņam. Uz dzemdību iestādi braucu ar lielām bailēm. Bet jau ieraugot Lieni, smaidīgu, mierīgu, jutu,ka šoreiz nebūs tā kā pirmajā reizē. Dzemdības bija tiešām mierīgas, nesteidzīgas, Liene iedrošināja. Neko man nelika darīt, ļāva dzemdībās pašai justies, pašai izvēlēties pozas,kuras ķermenis man teica priekšā. Liene vienkārši bija blakus, elpoja līdz, ieteica kā vēl varētu atslābināties, stāstīja par to,kas notiek, cik lielu darbu abi ar mazo esam izdarījuši. Daudz laika pavadīju dušā, kur tiešām bija vieglāk. Pati izvēlējos pozu kādā dzemdēt. Uz soliņa bija tik viegli un labi, jutu kā puisītis pats dzimst, neko nespiedu, vienkārši izelpoju. Un tā ieradās pasaulē mans puisītis. Katrai novēlu tādas dzemdības. Ar vecmāti,kura tiešām ir īstajā vietā, kura mīl savu darbu kā Liene. Pēc šīm dzemdībām vēlos arī vēl vienu bērniņu .:)
 • Ar Lieni es iepazinos “Klubs 4″ grūtnieču vingrošanas nodarbībās, vēlāk, jau kopā ar vīru, mēs apmeklējām Lienes vadītās nodarbības jaunajiem vecākiem. Jau pēc pirmās nodarbības es vīram teicu, ka vēlos, lai Liene ir mūsu dūla, jo Liene atstāja ļoti zinošas un jaukas personas iespaidu. Tagad es pilnīgi noteikti varu teikt, ka Lienes klātbūtne dzemdībās bija nenovērtējama – viņa mani atbalstīja gan morāli uzmundrinot mani, gan masējot, gan taisot man matus, gan iesakot labākās dzemdēšanas pozas, u.c. Viņa atbalstīja gan mani, gan manu vīru un ļoti palīdzēja gan bērniņa gaidīšanas laikā, gan dzemdībās, gan pēcdzemdību periodā. Mēs Lienei sakām milzīgu paldies!

 

Anete Baškevica

imgd

Dūla, jaunā vecmāte, zīdīšanas konsultante, Dakteris Klauns.

Un sākās viss jau ilgu laiku iepriekš. Iespējams, ar manu piedzimšanu. Tam sekoja vecmātes studijas. Un mācīšanās no redzētā, sajustā, piedzīvotā. Turpinot lasīt un mācīties. Neapstājoties. Kā loģisks turpinājums – dūlu mācības lēnām un pamatīgi. Un dzemdību pasaules iepazīšana tā, kā sirds jau sen, sen teica priekšā – tā tam vajadzētu būt. Šādu dzemdību piedzīvošana pašai – ar saņemtu atbalstu, noticēšanu, sadarbību un pats galvenais… mīlestībā!

Konsultācijas pieņem: www.mammupitstops.lv

Tālrunis: + 371 25401011, e-pasts: abaskevica@gmail.com

Blogs: www.9menesi.wordpress.lv,

 

Atsauksmes:

 •  Mans pirmais bērniņš un Anetes pirmais pieņemtais bērniņš! Iepazināmies grūtnieču vingrošanā. Ātri atradām kopīgu valodu. (…) Viņa atbalstīja mani visu dzemdību laiku, palīdzot gan ar pozām vieglākai sāpīšu pārvarēšanai, gan ar vienkāršām lietām- ūdens padzeršana, aiziešana uz WC. (…) Personāla darbā viņa neiejaucās, bet toties stāstīja man par to, kā viss norit un cik tālu esam jau tikušas. Tas ļoti palīdzēja, jo uz beigām gāja grūti! Paldies tev, Anetīt, par būšanu blakus manas sirsniņas nākšanā pasaulē!

 

 

Komentēt

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: