Par apvienību

Latvijas Mājdzemdību ģimeņu apvienība ir dibināta 2011. gada 23. augustā.

Mēs neesam par to, lai visi dzemdētu mājās…

Mēs esam par to, lai:

  • mājās varētu dzemdēt tie, kas to vēlās,
  • sieviete, nevis ministrija pieņemtu lēmumu, kurā slimnīcā viņai dzemdēt,
  • vecmātes un ārsti Latvijā būtu izglītoti un zinoši,
  • un turpinātu izglītoties visu savu darba mūžu,
  • cilvēki uzņemtos vairāk atbildības par savu veselību,
  • ģimenes zinātu savas tiesības,
  • pacienti saņemtu objektīvu informāciju,
  • Latvijā dzimtu un augtu veseli bērni,
  • tiktu saprasts, ka svarīgi ir ne tikai, lai bērni piedzimst, bet arī tas kā viņi dzimst.

Biedrība plāno iesaistīties sabiedrības izglītošanā, veicinot izpratni par pozitīvas dzemdību pieredzes nozīmi bērna, vecāku un dzimtas dzīvē, kā arī valsts demogrāfiskās situācijas uzlabošanā. Lai ietekmētu grūtnieču aprūpes un dzemdību pakalpojumu attīstību Latvijā, biedrība atbalsta ģimeņu iespējas izvēlēties sev piemērotāko grūtniecības aprūpes un dzemdību palīdzības sniedzēju, kā arī dzemdību vietu un veidu, atbilstoši principam „nauda seko dzemdētājai”, neatkarīgi no tā, vai dzemdības notiek lielā vai mazā stacionārā, privātā dzemdību iestādē vai mājās, un ir gatava aktīvi iesaistīties nozares politikas un normatīvo aktu izstrādē.

„Priecājos, ka mājdzemdību vecāki un viņu ģimenes ir apvienojušās, lai uz gaišo pusi ietekmētu visu ap un ar bērniņa nākšanu pasaulē saistīto. Turklāt biedrības mērķis ir ne tikai izglītot par plānotām mājdzemdībām un darīt tās pieejamākas, bet rosināt pozitīvus uzlabojumus arī stacionāra vidē, kā arī veicināt pašu vecāku izglītotību, sagatavotību, jo viss jau sākas no mums pašiem. Tas ļoti sasaucas arī ar dūlu (grūtnieču nemedicīnisko atbalstītāju) mērķiem.

Mūsdienās mājdzemdības nenozīmē „dzemdēt zem priedes” ar attieksmi – kā būs, tā būs. Šobrīd Latvijā plānotas mājdzemdības, kurām vesela sieviete ir sagatavojusies fiziski, ir iekšēji nobriedusi un kuru atbalsta profesionāla vecmāte, manuprāt, apvieno ļoti labus psiholoģiskos apstākļus un medicīnisko drošību. To apliecina arī ārzemēs un Latvijā veiktie pētījumi par zema riska grūtnieču dzemdībām, salīdzinājumā ar tādām pašām – stacionārā.” biedrības dibināšanas sapulcē atzina Linda Rozenbaha, dūla, grāmatas „Gaidības un radības ar prieku” autore.

Psihoterapeits, psihologs Ansis Jurģis Stabingis par biedrības dibināšanu saka: “Ir apsveicami, ka arī Latvijā beidzot ir nodibināta organizācija, kas veicinās bērnu ienākšanu šajā pasaulē dabīgos apstākļos, bez vardarbības. Tas ir būtiski gan mātei, gan bērnam, gan — galu galā — visai mūsu sabiedrībai”.

Ja arī Tu vēlies mums pievienoties, aizpildi iesniegumu, kas atrodams sadaļā “Pievienojies” un atsūti to uz majdzemdibas@gmail.com !

%d bloggers like this: