Iznākusi Lindas Rozenbahas grāmata «Радость ожидания и чудо рождения»

Lindas Māteres foto Jau vairākus gadus grūtnieces Latvijā viena otrai iesaka izlasīt Lindas    Rozenbahas grāmatu “Gaidības un radības ar prieku”. Grāmatas popularitāte skaidrojama gan ar vienkāršo valodu, gan pozitīvo attieksmi pret šo sievietes dzīvē tik nozīmīgo laiku.

Kopš pērnā gada nogales grāmatu savā dzimtajā valodā var lasīt arī krieviski runājošie topošie vecāki.  Krievu valodā tā ieguvusi nosaukumu «Радость ожидания и чудо рождения».

Lindas Māteres fotoGrāmatas pirmajā daļā ar pieredzi un zināšanām dalās Latvijas vecmātes – Dina Ceple, Rudīte Brūvere, Aija Mikova un Irēna Kondrāte. Otrā daļa krievu grāmatā ir oriģināldarbs – Latvijas krievvalodīgo māmiņu dzemdību stāsti.

Grāmatas autore ir žurnāliste un dūla Linda Rozenbaha: „Esmu saņēmusi neskaitāmus paldies par grāmatu. Bieži vecāki saka – mūsu bailes ir mazinājušās, esam sapratuši lietu kārtību, ko paši varam izdarīt savu dzemdību, sava bērniņa labā. Turklāt – neatkarīgi no tā, kurā vietā dzemdības plānotas.

Grāmatā ar savu pieredzi dalās dabisko dzemdību piekritējas brīnišķīgas, viedas vecmātes. Savukārt otrā daļa ir vecāku „solo”. Ja diezgan ierasts runāt par negatīvo pieredzi, par briesmīgām dzemdībām, tad es aicināju dalīties pozitīvajā radību pieredzē. Turklāt ir stāsti, kur pirmās vai pat pirmās un otrās dzemdības bijusi smaga, traumējoša pieredze, bet nākamās radības piedzīvotas ar prieku. Mēs varam pamācīties, kā mammas mainās un līdz ar to – ir citāda dzemdību pieredze. Mēs varam nodot viens otram savas zināšanas, pieredzi, iedvesmoties.

Zinu, ka līdz šim krievu māmiņas, kas lasa latviski, „mocīja” grāmatu cauri, tagad varēs lasīt savā dzimtajā valodā.”

Interviju ar Lindu Rozenbahu krievu valodā varat lasīt avīzes  “Čas”  1. februāra numurā un šeit.

Materiāls tapis sadarbībā ar http://www.dulas.lv. Lindas Māteres foto

Komentēt

Komentāri

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: